تجهیزات پزشکی دژپاد - ( Lead Glass ) شیشه سربی

عضویت در خبر نامه سایت های مرتبط
شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷
        

 از دیگر خدمات این شرکت ارائه انواع شیشه های باریمسرب اروپایی با عالی ترین شفافیت و وضوح بصری و محافظت کامل در برابر پرتوهای یونساز ساطع شده از دستگاه های مولد اشعه با پیک ولتاژ 100-200Kv  حاوی %60 اکسید فلزهای سنگین (  %55اکسید سرب ) می باشد .

( Lead Glass ) شیشه سربی

این شیشه ها دارای بالا ترین استانداردهای پزشکی و صنعتی اروپا بوده و با توجه به ضخامت سرب معادل در آنها در همه بخشهای پرتو بیمارستانها و مراکز پزشکی ( اتاق کنترل (  قابل نصب می باشد. از آنجا که شیشه های با ضخامت بالا معمولا در تجهیز محیط های پرتو مورد استفاده قرار نمی گیرند لذا در صورت درخواست و سفارش مشتری شرکت نسبت به تهیه شیشه با ابعاد خواسته شده اقدام می نماید

ابعاد استاندارد شیشه سربی Lead glass sizes

طراحی قاب شیشه سربی :

قاب تمام استیل شیشه سربی که با سرب ( حد اقل 2mm) اندود شده و سطح داخلی آن از فولاد گالوانیزه با رنگ الکتروستاتیک بوده و در سایزهای استاندارد و یا طبق سفارش مشتری در کوتاهترین زمان ارائه می شود . این پنجره ها جهت سهولت در نصب شیشه های سربی در داخل دیوار یا پارتیشن سربی طراحی شده اند . توجه نمایید که شیشه  سربی ( به دلیل ویژگی های سطحی ٬ ماهیت اکسید سرب موجود در آنها و دمای ذوب پایین ) از استحکام فیزیکی کمی برخوردار هستند اما در تولید آنها بالاترین استاندارد های ایمنی در برابر ضربه رعایت شده است .

بطور کلی مشتریان می توانند قاب های سربی خاص با ویژگی های زیر را بر اساس نیاز سفارش دهند :

لازم به ذکر است ٬ تمامی مشخصات زیر بطور مستقل در قاب های سربی پیاده سازی شده در دسترس می باشد با این وجود بر اساس در خواست مشتری تغییرات لازم به عمل خواهند آمد .

1 – Bottom Voice Passage : این قابلیت موجب می شود صدا به راحتی از طریق قاب سربی بین اتاق کنترل و محیط تصویر برداری انتقال یابد .

2 –  45 Degreee “Splayd” Faces: قاب شیشه سربی با امکان قرار دادن شیشه به صورت 45 درجه ( در دیوارهای قطور و یا  مواردی که سایز شیشه کوچک است با ایتفاده از این روش کمی زاویه دید افزایش می یابد )

3 -   Vertical Shielded T Joints: این اتصالات امکان استفاده از دو یا چند شیشه سربی را در کنار هم در یک قاب سربی ( با کمترین فضای مرده ممکن ) بوجود می آورند تا علاوه بر حفظ حداکثر میدان دید در اتاق کنترل و ایزولاسیونی مطمئن در محل تماس شیشه ها ٬ هزینه تهیه شیشه سربی نیز کاهش یابد ( شیشه های سربی در سایز های کوچکتر ارزانتر و به فراوانی در دسترس هستند استفاده از این روش می تواند در سایز های بزرگ قاب ٬ صرفه جویی تا چند میلیون تومان را به همراه داشته باشد )

استفاده از دو یا چند شیشه سربی در کنار هم

این بند ها به سه شکل خطی ٬ 30 درجه ٬ 45 درجه و 90 درجه طراحی  می شوند .

4 – Heavy Lead Lining : قابلیت افزایش ضخامت سرب استاندارد این قاب ها در مواردی که نیاز به تغییر یا ایزولاسیونی ضخیم تر می باشد ( ضخامت های بالای 2mm  سرب )

5 – Thicker X-Ray Glass : طراحی قاب های سربی به منظور نصب شیشه  سربی ضخیم .

6 – طراحی قاب های سربی تمام استیل ( Stainless Steel Materials) ٬ چوبی ٬ گالولنیزه با رنگ الکترواستاتیک و یا قاب های آلومینیومی ( Aluminium Materials) با شاسی یکپارچه و مستحکم .

7 – طراحی قاب های سربی فولادی بسیار مستحکم جهت نصب در مراکزی مانند زندانها و ...

 نکات مهم در نگهداری شیشه سربی :

● از آنجا که هزینه تهیه شیشه سربی در ابعاد بزرگ بالا می باشد لازم است در حمل و نقل و نصب این شیشه ها دقت کافی شود تا هزینه اضافی بر خریدار تحمیل نکند .

● در شستشو و ضد عفونی نمودن این شیشه ها لازم است از مواد شیمیایی استفاده نشو زیرا مواد اسیدی ٬ قلیایی و... می توانند در سطح شیشه سربی جذب شده وبه مرور زمان موجب مات شدن لک شدن و در نهایت مات شدن این شیشه ها شوند .

● در نصب این شیشه ها از قاب های استاندارد با شاسی مستحکم استفاده شود تا از تحت فشار قرار گرفتن شیشه جلوگیری شده و احتمال شکستن آن کمتر شود علاوه بر آن انتخاب یک قاب مناسب موجب سهولت در نصب شیشه خواهد شد .

● تا حد امکان از چسباندن برچسب بر روی شیشه خودداری شود زیرا این برچسب ها دارای مواد شیمیایی در ترکیبات خود هستند و می توانند به شیشه آسیب وارد نمایند .

● تا حد امکان از قرار دادن وسایل نوکتیز در کنار این شیشه ها اجتناب شود.

● در مواردی که شیشه ها دارای خش های مویی شده اند ( شیشه های قدیمی که شفافیت خود را از دست داده اند ) می توان از پولیش های شیشه سربی ( X-Ray Glass Polish) که جهت کاهش تدریجی خش های مویی ٬ آثار تغییر رنگ و اکسیداسیون از سطح شیشه تولید شده اند ٬ استفاده نمود . معمولا در داخل جعبه این مواد طریقه صحیح استفاده بطور کامل شرح داده شده است .

برخی مراکز که شرکت خود اقدام به نصب شیشه سربی نموده است  :

● مرکز پرتو نگاری دکتر علی زاده (شهر ری ) طراحی و سرب کوبی اتاقهای رادیولوژی ٬ سونوگرافی و ماموگرافی ارائه و نصب شیشه سربی طراحی و نصب دربهای سربی هر بخش بطور جداگانه

● نصب درب سربی و شیشه ٬ بیمارستان میلاد کاشان 

( Lead Glass ) شیشه سربی ( Lead Glass ) شیشه سربی ( Lead Glass ) شیشه سربی ( Lead Glass ) شیشه سربی

 

****************************************************************************

اصول نگهداری شیشه های سربی
پارتیشن سربی - لوازم پزشکی دژپاد
عینک سربی - لوازم پزشکی دژپاد
گالری عکس و کلیپ تجهیزات پزشکی
Lead glassشیشه های باریم–سربقاب شیشه سربینصب شیشه سربیضخامت سرب معادل شیشه سربیسایز شیشه سربیاکسید سربشیشه سربیساخت قاب شیشه سربیسربابعاد شیشه سربی