سایر لوازم پزشکی و پوشش های سربی

عضویت در خبر نامه سایت های مرتبط
يکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷
        

 

سایر محصولات :


عینک سربی :

از آنجا که استفاده از عینک سربی مناسب ( نوع 0.5mmویا نوع 0.75mmسرب ) می تواند دوز جذبی در چشم ها را تا 98%کاهش دهد ٬ در این موارد توصیه می شود پرتوکاران از عینک سربی استفاده نمایند . در طراحی عینک های سربی معمولا از شیشه های سربی با کیفیت بسیار بالا دارای سرب معادل 0.5mmیا 0.75mmاستفاده می شود

ادامه مطلب ...

پاس کاست طرح آمریکایی :

پاس کاست (Standard Cassette Transfer Box) در واقع یک کمد با دو درب در طرفین می باشد که به دلیل ساختار مکانیکی خاص آن نمی توان هر دو درب را همزمان باز نمود این وسیله در رادیولوژی و رادیوگرافی های مبتنی بر فیلم ( فیلم های رادیوگرافی ) جهت انتقال کاست حاوی فیلم از اتاق رادیوگرافی به تاریک خانه جهت اجرای عملیات ظهور فیلم رادیولوژی مورد استفاده قرار می گیرد

ادامه مطالب ...

چراغ هشدار ( چراغ اخطار ) اشعه ایکس :

چراغ هشدار اشعه ایکس به منظور آگاه نمودن افراد از اعمال اکسپوز و احیانا دور نگه داشتن آنها از منطقه کنترل شده تشعشع در تمام مراکز تصویر برداری و رادیوگرافی پزشکی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد .

ادامه مطالب ...

زیرنویس فیلم رادیولوژی :

در کشورما زیرنویس های رادیولوژی به انواع با لامپ سیگنالی قدیمی ٬طرح آلمانی و با منبع نور LEDبه فروش می رسند در این میان شرکت دژپاد تنها تولید کننده زیرنویس های طرح آلمانی به شمار می رود که با الگوبرداری از نمونه آلمانی این نوع زیر نویس ها اقدام به تولید این دستگاه نموده است .

ادامه مطالب ...

کاست رادیولوژی :

کاست رادیولوژی از یک فریم فولادی ( فولاد ضد زنگ ) و یا آلومینیوم ساخته می شود که بسته به نوع و کاربرد رویه آن از جنس آلومینیوم یا فیبر کربنی و ... خواهد بود .

ادامه مطالب ...

انواع روپوش سربی اندامی - دوطرفه - مخصوص دندانپزشکی :

در کشور ما نیز تحقیقات زیادی با هدف تولید لاستیک سربی مرغوب صورت گرفته اما در این میان شرکت های تولید کننده داخلی عمدتا این پوشش ها را از طریق واردات لاستیک های سربی Super Light تولید می نمایند .

ادامه مطالب ...

محافظ تیروئید سربی :

محافظ تیروئید thyroid collar جهت محافظت نواحی اطراف گردن در برابر پرتوهای یونساز مورد استفاده قرار می گیرد این محافظ نیز مانند روپوش سربی دارای سرب 0.5mm بوده که می تواند دز جذبی را در این ناحیه را تا 90% کاهش دهد .

ادامه مطالب ...

انواع جلیقه دامن و نیم دامن سربی دوطرفه :

محافظ نیم دامن سربی یکی از پرکاربرد ترین پوشش های سربی بوده که میزان دز جذبی در ناحیه لگنی را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد . این پوشش سربی دارای کمربند یا یک سیستم فنری بوده تا به راحتی در جلو یا پشت از آن استفاده نمود .

ادامه مطالب ...

محافظ سربی گناد :

محافظ گناد Gonad Shieldنیز یکی دیگر از تجهیزات پوششی بکار رفته جهت حفاظت ناحیه تناسلی در برابر آثار زیانبار تابش پرتوهای ایکس بر روی بافت زنده بوده و در دو نوع بند دار و بدون بند به فروش می رسد .

ادامه مطالب ...

انواع میز تاریکخانه تک و دو هاپره :

میز تاریکخانه یکی دیگر از تجهیزات ضروری در مراکز تصویر برداری با اشعه ایکس ( معمولا در تصویر برداری به کمک فیلم رادیولوژی و کاست ) می باشد که در انواع تک هاپره و دو هاپره توسط شرکت لوازم پزشکی دژپاد در ابعاد مختلف ارائه می شود .

ادامه مطالب ...