انواع روپوش سربی اندامی - دوطرفه - مخصوص دندانپزشکی و پزشکان

عضویت در خبر نامه سایت های مرتبط
يکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷
        

روپوش سربی :

برخی روشهای تشخیصی که در آنها از اشعه ایکس استفاده می شود و مواردی که حضور پرتوکار در اتاق پرتو ضروری است و یا مواردی که می خواهیم برخی از نواحی بیمار در معرض تابش پوتو ایکس قرار نگیرد از انواع مختلف پوشش های سربی مانند روپوش سربی ٬ دامن و نیم دامن سربی ٬ محافظ های تیروئید و گناد و ... استفاده می شود .

از آنجا که این پوشش های سربی معمولا جهت محافظت در برابر پرتوهای ثانویه و نشتی مورد استفاده قرار می گیرند و نیز بر اساس استانداردهای مورد تایید سازمان انرژی اتمی ٬ ضخامت سرب معادل در این محافظ ها 0.5mm و در مواد خاص   0.75mmمی باشد . اما به هر حال پرتوکار یا بیمار در استفاده از این پوشش ها با دو مشکل عمده مواجه می شوند ٬ یکی میزان انعطاف پذیری و دیگری وزن این پوشش ها ستکه می تواند در طولانی مدت بسیار  ناخوشایند باشد از اینرو همواره كمپانی‌های مختلف در سراسر جهان تلاش نموده اند تا در طراحی خود روشهای نوینی جهت کاهش وزن و افزایش انعطاف پذیری این روپوش ها بکار گرفته ٬ مشکلات مربوطه را تا حد امکان به حداقل بسانند .

دو روش موثر در افزایش انعطاف پذیری و کاهش وزن روپوش های سربی که امروزه توسط بسیاری از شرکت های پیشرو مورد استفاده قرار گرفته تولید لاستیک های سربی بسیار مرغوب با نام Super Lightو یا طراحی پوشش بر اساس تکنیک های Lead Free ( در این روشها بجای تضعیف پرتو تابش شده توسط لایه سربی سعی می شود تا پرتو های ایکس به اطراف منحرف شوند ) می باشد .

در کشور ما نیز تحقیقات زیادی با هدف تولید لاستیک سربی مرغوب صورت گرفته اما در این میان شرکت های تولید کننده داخلی عمدتا این پوشش ها را از طریق واردات لاستیک های سربی Super Light  تولید می نمایند .

انواع روپوش های سربی اندامی - دوطرفه - مخصوص دندانپزشکی و پزشکان

****************************************************************************

پارتیشن سربی - لوازم پزشکی دژپاد
محافظ تیروئید - پوشش های سربی تیروئید و ناحیه گردن
محافظ سربی گناد - نواحی تناسلی
انواع جلیقه دامن و نیم دامن سربی دوطرفه - لوازم پزشکی دژپاد
پاراوان سربی ( دیوارک سربی و شیلد های سربی سیار )
زیرنویس فیلم رادیولوژی - لوازم پزشکی دژپاد
پاس کاست - پاسکاست طرح آمریکایی
روپوش سربی دندانپزشکیپوشش سربیروپوش سوپر لایتلوازم پزشکیلاستیک سربیروپوش سربیsuper lightروپوشروپوش سربی دوطرفهروپوش سربی اندامی