دیوارپوش - دیوارکوب pvc -mdf

عضویت در خبر نامه سایت های مرتبط
شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷
        

دیوار پوش pvcدیوارکوب mdf :

استفاده از دیوارکوب  PVCو  MDFسریعترین راه جهت پوشش دادن دیوارها و ایجاد نمایی شیک و زیبا در ساختمان می باشد . ازاینرو با عرضه محصولات متنوع دیوارپوش (انواع دیوارپوش PVC – پلی ونیل کلراید poly vinyl choloride - دیوارپوش های MDFMedium Density Fibreboard ) ٬ استفاده از این محصولات به سرعت در صنعت نوین ساختمان به امری عادی تبدیل شده بطوری که امروزه در اکثر مراکز اداری ٬ بیمارستانها ٬ سالنهای ورزش ٬ سالنهای کنفرانس ٬ رستورانها ٬ فروشگاهها ٬ مراکز تجاری و ... میتوان نمونه ای از این محصولات را مشاهده نمود .

بطور کلی سه نوع عمده دیوارکوب در طرح و رنگهای متنوع فانتزی و طرح چوب وجود دارد که عبارتند از :

انواع دیوارپوش های آماده pvc - mdf pvc فومیزه

1 – دیوارپوش PVC با شبکه توخالی داخلی : برخلاف پوشش های چوب یا سایر مواد طبیعی پنل های PVC دیوار دارای دوام و کیفیت بالایی بوده و مقاومت مطلوبی در برابر آب  یا پوسیدگی دارند . این نوع دیوارکوب خود در انواع مختلف با درصد متفاوت pvc بصورت شبکه توخالی و فومیزه – توپر – تولید می شوند از نظر طرح نیز دارای دو نوع طرح چاپی و روکش شده می باشند که نوع روکش شده پایداری طرح بالاتری داشته مرغوبتر می باشد .

2 – دیوارپوش PVC فومیزه یا توپر : صفحات PVC فومیزه جایگزین بسیار مناسبی برای چوب و سنگهای نما در صنعت ساختمان می باشند .  همانند چوب به راحتی اره به قطعات دلخواه بریده شده رنده می شوند و می توان آنها را با میخ و یا پیچ در محل مورد نظر نصب نمود علاوه بر این به دلیل چگالی کم ( 0.5 – 0.8  ) سبک و قابل حمل می باشند .

دیوارپوشهای PVC فومیزه علاوه بر دارا بودن تمامی مزایای دیگر انواع دیوارپوش PVC توخالی ٬ از استحکام مکانیکی و خمش پذیری بالاتری برخوردار هستند ٬ پایداری مناسبی در برابر عوامل فرساینده بیولوژیکی داشته ٬ در برابر جوندگان موزی و اشعه UV مقاوم هستند از معایب این پوشش ها می توان به قیمت نسبتا بالای آنها ( حدود 30  تا 120  هزار تومان ) اشاره نمود .

3 – دیوارکوب MDF و پلیت های MDF

مقایسه انواع دیوارکوب :

● – قیمت تمام شده دیوارکوب های PVC توخالی نسبت به انواع MDF پایین تر می باشد

● – انواع دیوارپوش PVC بخصوص انواع روکش شده آنها برخلاف دیوارکوب های MDF ٬ در برابر رطوبت و شستشو مقاومت بالایی داشته ٬ برای اجرا در نواحی مرطوب مناسب می باشند .

● – تمامی انواع دیوارکوب به راحتی بر روی تمامی سطوح قابل نصب هستند اما از نظر اجرا ٬ استفاده از دیوارپوش های PVC با طول شاخه بلندتر ( معمولا طول شاخه دیوارکوبهای PVC حدود 6m می باشد ) دارای پرت کمتر و انعطاف پذیری بالاتری می باشد لذا در طراحی پوشش برای نواحی دارای قوس و همچنین طاقها مناسب می باشد .

● – معمولا دیوارکوب های MDF به نسبت نوع PVC ٬ در برابر خش مقاومت کمتری دارند ( البته این موضوع به نوع و کیفیت روکش مورد استفاده در کارخانه بستگی دارد )

● – برخلاف آنچه در سایت ها و تبلیغات شرکت ها مشاهده می شود دیوارکوبهای PVC توخالی برخلاف انواع MDF ٬ نسبت به ضربه مستقیم مقاومت چندانی نداشته و در صورتی که در مکانهای پر تردد نصب شوند با ایجاد آثار شکستگی و سوراخ در سطح دیوارکوب زیبایی کار از بین می رود .

● – پایداری دیوارپوش های MDF در برابر تغییرات دما بیش از دیوارکوب های PVC می باشد .

● – تمامی انواع دیوارکوب عایق های مطلوب حرارتی و صوتی هستند .

دیوارپوش و دیوارکوب pvc

****************************************************************************

نمونه رنگ و طرح دیوارپوش - دیوارکوب کرنوگرین
طراحی و ساخت اتاقک سربی
پاراوان سربی ( دیوارک سربی و شیلد های سربی سیار )
سقف کاذب - انواع پوشش سقف
دیوارپوشدیوار پوش pvcدیوارکوب mdfدیوارکوبدیوارپوش mdfدیوارکوب PVCدیوارکوب توپردیوارکوب فومیزهدیوارکوب pvc فومیزهمقایسه دیوارکوبمقایسه پوشش دیوارانواع دیوارکوبانواع دیوارپوشپوشش دیوار