میز کانتز سربی – ایزوله ( کلیپ تصویری )

عضویت در خبر نامه سایت های مرتبط
پنحشنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۷
        

بطور کلی در ارتباط با بیمارانی که بخشی از درمان آنها با مواد پرتوزا  بخصوص ید 131  صورت میگیرد لازم است موارد ایمنی خاصی رعایت شود تا پرتوگیری اطرافیان و همچنین تکنسین ها و کادر پرستاری مرکز تا حد امکان کاهش یابد  . چرا که به تعبیر سازمان انرژی اتمی ، در این موارد فرد مذکور ، یک  منبع تابش پرتوهای یونساز شمره شده و  پس از  انجام فرایند درمانی ، مقداری از ماده پرتوزا  در داخل بدن او باقی مانده و می تواند از طریق بزاق دهان ، تعریق و ادرار  دفع شود .

 علاوه بر این به جهت وجود این مواد در بدن بیمار توصیه می شود هر گونه ملاقات و ارتباط نزدیک با این بیماران به یکروز پس از پروسه درمانی و آن هم با رعایت فاصله 2 متری  و زمان کمتر از 30 دقیقه موکول شود .

با توجه به نکات ذکر شده  و اصل ALARA مبنی بر تلاش در جهت هرچه کمتر نمودن دوز جذبی بیماران و پرتوکاران ، لازم است در این مراکز از انواع شیلد محافظ و همچنین میز کانتر با لایه های سربی محاسبه شده استفاده شود .

کانتر های محافظ پرتو در واقع پارتیشن های سربی هستند که همانند حایلی از تماس مستقیم کادر پرستاری و تکنسین ها با بیمار جلوگیری نموده و تا حد زیادی در کاهش پرتوگیری آنها موثر می باشد .

کلیپ تصویری زیر مربوط به اجرای میز کانتر سربی بخش پرشکی هسته ای بیمارستان قلب و عروق فرشچیان همدان می باشد که توسط ریاست جمهور در 3 شهریور 94 افتتاح گردید .

میز کانتر اصلی نصب شده تا ارتفاع 140 سانتی متری دارای لایه های سربی با پوشش MDF لمینت شده می باشد که بر روی آن تا ارتفاع 180 سانتی متری از زمین شیشه های سربی قرار گرفته اند .

در طراحی این میز کانتر سربی سعی شده علاوه بر پوشش کامل لایه سربی و حفظ استحکام لازم جهت نصب پانل های سنگین سربی و شیشه ها ، زیبایی کانتر نیز حفظ شود

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

****************************************************************************

گالری عکس و کلیپ تجهیزات پزشکی
سربکوبی - شیلدینگ بخشهای رادیولوژی و رادیوتراپی ٬ پزشکی - صنعتی
آجر سربی و ورق سرب - انواع شیلد سربی
پاراوان سربی ( دیوارک سربی و شیلد های سربی سیار )
اتاقک سربی - بومهن ( کلیپ تصویری )
اتاقک سربی - بومهن 2 ( کلیپ تصویری )
پارتیشن سربی - لوازم پزشکی دژپاد
میزکانتر سربیمیز کانتر سربیشیلد سربیپارتیشن سربیفیلم کانتر سربیکلیپ کانتر سربیشیشه سربی